Hřiště: Tyršův stadion Šumperk (umělá tráva)

Nominace:

2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 16, 19, 20

Góly:

3 min. Václav N., 16 min. Ondřej F.(PK), 17 min. Marco N., 23 min. Lukáš P. - 67 min. a 74 min. soupeř

Komentář trenéra k utkání:

Při nedělním poledni dne 24.3. jsme v rámci druhého jarního kola zavítali na horkou půdu k týmu FK Šumperk.
Soupeře velice dobře známe a již před utkáním jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého.
Byť nás ještě soupeř nikdy neporazil, tak výkonnostně, za poslední dva roky, jde zásluhou trenérského týmu okolo pana Strnada vzhůru a po podzimní části byl v tabulce hned za námi na čtvrtém místě, což slibovalo skvělé utkání. Navíc si soupeř v prvním jarním kole zastřílel, když porazil soupeře z Bílovce 13:0.
Před utkáním jsme se dohodli, že budeme hrát již 10+1 a na celé hřiště. Za což jsem rád, jelikož tak mohou mít hráči větší minutáž ve hře.

První poločas byl v režii našeho týmu, hráli jsme skvěle a jednoznačně určovali hru a také se nám dařilo i ve finální fázi.Již po necelých 25 minutách jsme vedli 4:0 a vypadalo to i v závěru prvního poločasu, že máme utkání pevně pod kontrolou.

Do druhého poločasu jsme však udělali změnu na gólmanské pozici a jako by to některé hráče v úvodu znervóznělo a začali zbytečně mít obavu a strach hrát naši hru. Veškeré míče po rozehrávce naši obránci jen nakopávali na naše útočníky, kteří nebyli schopni žádný míč podržet a docházelo tak ke spoustě ztrát.
S přibývajícím časem byla znát čím dál tím větší únava na našich hráčích a z toho pramenilo spoustu ztrát, nepřesností a mnoho prohraných soubojů.
V 60. minutě navíc soupeř kopal penaltu, kterou však náš brankář chytil. Bohužel ani tento okamžik naše hráče nepovzbudil a nenakopl k lepšímu výkonu. Sil bylo čím dál méně a soupeř nás držel i nadále na vlastní polovině hřiště. Následoval znovu další pokutový kop, který již znamenal gól v naší síti. Hráči Šumperka ještě utkání zdramatizovali a 5 minut před koncem snížili na konečných 4:2.

V druhém poločase jsme ani jednou nevystřelili na bránu, a tak po průběhu celého utkání by byla remíza spravedlivá pro obě strany.
Troufám si, ale říci, že zlomový moment byla chycená první penalta a zároveň díky skvělému prvnímu poločasu, kdy se trápil pro změnu soupeř, jsme se štěstím nakonec brali tři body my.

Na našich hráčích se po fyzické stránce nejspíše projevila špatně zvolená nepravidelná zimní příprava, kdy jsme hráli pouze ob víkend a některé tréninky jsme z důvodu počasí i zrušili.

Je potřeba, ale ocenit i kvalitu v týmu FK Šumperk, která půjde i nadále vzhůru, jelikož nejen, že mají tréninky odpoledne, ale také mají celou třídu na základní škole, kde je v TV vede přímo pan Strnad a v tom nám všeobecně ve všech kategoriích v Uničově ujíždí vlak.

Je tedy potřeba si vážit, že jsme stále na konkurenci schopné úrovni ještě i nyní a to díky snaze samotných hráčů, ale také přístupu trenérského týmu.