Hřiště: Havířov - ulice U Hřiště 1418

Nominace:

2, 3, 4, 6, 7, 10, 11, 12, 14, 15, 17, 19, 20, 22

Góly:

6 min. Ondřej F., 14 min. Lukáš P., 41 min. Lukáš P., 48 min. Ondřej F., 52 min. Vojtěch N., 65 min. Alexandr M., 68 min. Vojtěch N., 77 min. Ondřej F., 80 min. Vojtěch Š. - 71 min. vlastní gól

Komentář trenéra k utkání:

Nedělní pozdní odpoledne 14.4.2024 patřilo utkání prvního týmu tabulky s trápícím se nováčkem soutěže MFK Havířov.

Hned v úvodu zápasu bylo vidět, že tentokrát to nebude jen o tom podat lepší výkon než soupeř, ale hlavně se vyrovnat s nepříjemným terénem a silným větrem. Během prvního poločasu jsme soupeře na naši polovinu pustili jen opravdu výjimečně a to po výkopech brankáře domácích na naší polovinu hřiště, kde ne vždy jsme byli na prvním míči, jak by bylo potřeba. Hráli jsme na houževnatého soupeře, který zodpovědně bránil a nám chyběla dostatečná rychlost a přesnost v kombinaci. Poločas jsme tedy vedli pouze 2:0, což bylo z herní převahy, kterou jsme měli málo.

Do druhého poločasu jsme po hráčích chtěli zrychlit hru a snažit se mnohem více zakončovat. Tato snaha přinesla velké množství rohových kopů. Hned v úvodu poločasu jsme šli díky rohovému kopu do vedení 3:0, ale žádný jiný rohový kop, kterých bylo v utkání snad 30, jsme nedokázali proměnit a ani nějak vážněji ohrozit bránu soupeře. Budeme se tedy muset zaměřit i na tuto standardní situaci v následujících týdnech. Utkání jsme měli plně pod kontrolou a nebýt zbytečné chyby při hraní našim obráncem malé domů, tak bychom konečně na jaře udrželi utkání bez obdržené branky. Lepším výkonem ve druhém poločase jsme tedy utkání nakonec zvládli zvítězit 9:1.

Utkání se tedy výsledkově povedlo, ale herně, zejména v prvním poločase, postrádalo větší chuť a nasazení. Druhý poločas byl z naší strany lepší, ale máme určitě i nadále na čem pracovat a kam hráče posouvat. Měli jsme možnost také vyzkoušet zajímavé varianty na jednotlivých postech a získat tak nové herní zkušenosti pro některé hráče na postech, kde běžně nehrají a otevírá nám to tak do budoucna opět nové možnosti.