Sraz: v Újezdě u Uničova 9:10 - 9:15 (zápas v 10:00)

Hráno: 7+1  (2 x 30 min.)

Nominace: 2, 4, 6, 7, 10, 12, 14, 15, 16, 17, 19, 20

Góly:

5 min. Vojtěch N., 14 min. (PK) Václav N., 33 min. Václav N., 42 min. Vojtěch N., 45 min. Vojtěch Š., 52 min. Chren M., 59 min. Němeček V. - 9 min. Filip M.

Komentář trenéra k utkání:

V sobotu 27.4. jsme na hřišti v Újezdu u Uničova přivítali soupeře z FK Šumperk. Tým FK Šumperk hraje také tuto soutěž s hráči ročníku narození 2012 jako my. Do utkání naskočili všichni hráči, kteří byli aktuálně zdraví.

V úvodu zápasu jsme byli aktivnějším týmem a šli do vedení 1:0 a to zejména díky dobře dohrané situaci po rohovém kopu. Soupeř však svou houževnatostí a nasazením byl velice nepříjemný a některým našim hráčům, kteří naskočili v průběhu utkání, to dělalo v úvodu problémy a soupeř díky tomu vyrovnal. V prvním poločase se hrála vyrovnaná partie, kdy jsme měli mírnější převahu v držení míče, ale nedařilo se nám dostávat do zakončení. Po jednom z faulu byl nařízen pokutový kop, který byl proměněn a znamenal poločasové vedení 2:1.

O přestávce jsme si řekli, že je potřeba jít mnohem častěji do zakončení a tyto situace dohrávat. Rovněž jsem vystřídali v bráně našeho brankáře za hráče z pole a jako by to byl signál pro hráče, že nechtějí dostat góly, a tak se hrálo po zbytek zápasu na útočné polovině hřiště a možná zafungovalo i řízení tohoto hráče z pole, který ve zbytku utkání nezavřel v bráně ústa a chlapce si řídil. V druhém poločase to byla z naší strany vážně jízda a zasloužené vítězství 7:1. Těší mě zejména některé krásné kombinační akce, které se v utkání objevovaly a na kterých jsou nyní stavěné naše tréninkové jednotky.

Od příštího týdne nás čeká náročný program, kdy během sedmi dní odehrajeme poslední dvě mistrovská utkání a hned dva mezinárodní turnaje. Jeden na Bazalech v Ostravě a druhý dvoudenní v Přerově.

Těšíme se na tento skvělý závěr sezóny, kdy si zahrajeme proti top týmům a to nejen z ČR, ale také Slovenska a Polska a když se nám bude dařit, tak můžeme v turnaji narazit také na mužstvo z Ukrajiny nebo Nizozemska.