article preview

KVALIFIKACE

PLANEO CUP

Kroměříž ulice Obvodová 3607

Do finále mezi 24 nejlepších týmu postoupí tři nejlepší týmy s této kvalifikační skupiny.

Sraz: v 9:15 (zápas v 10:25)

Góly:  5 min. Miroslav Ch., 9 min. Marco N., 11 min. Marco N., 14 min. Marco N. - 11 min. soupeř

Sraz: v 9:15 (zápas v 11:15)

Góly:  4 min. Lukáš P., 4 min. Lukáš P., 10 min. Marco N., 20 min. Marco N. - 19 min. soupeř

Sraz: v 9:15 (zápas v 12:30)

Góly:  1 min. Marco N., 2 min. Marco N., 8 min Miroslav Ch., 15 min. Vojtěch Š., 16 min. Lukáš P., 20 min. Václav N. - 5 min. soupeř, 17 min. soupeř

5:0

SK Uničov MSK Břeclav

Góly:  6 min. Miroslav Ch., 7 min. Václav N., 10 min. Jakub O., 14 min Lukáš P., 19 min. Lukáš V.

Komentář trenéra k utkání:

Dne 12.10 jsme bojovali v kvalifikaci prestižního turnaje Planeo Cup v Kroměříži o jedno ze tří postupových míst mezi 24 nejlepších týmů v rámci celé české republiky.

Hned na úvod nás čekalo Slovácko, společně s kterým jsme patřili mezi favority na postup. Vstup do utkání se nám nepodařil a hned od 1 minuty jsme prohrávali 1:0, kluci si v průběhu zápasu zvykali na malé hřiště, které místo fotbalu nabízelo spoustu soubojů. Utkání to bylo vyrovnané, bohužel však bez gólových příležitosti. Byla to velká bitva až do samotného konce, kdy jsme nakonec prohráli po bojovném výkonu 2:1. Další utkání jsme hráli proti Těšanům, které příliš nevzdorovali a zaslouženě jsme vyhráli 4:1 a hlavně pošetřili u klíčových hráčům síly na nejsilnějšího soupeře, který nás čekal v třetím utkání a to Spartu Brno. Toto utkání bylo dle očekávání nejtěžší. Plný tvrdých střetu, soupeř šel však ve 4 minutě po pěkné akci do vedení 1:0, naši chlapci bojovali s plných sil, bohužel však v 15 minutě vstřelil soupeř dva slepené góly a nám se již pouze po rohu podařilo snížit na konečných 3:1. Soupeř však vyhrál zaslouženě. Před přestávkou jsme odehráli ještě čtvrtý zápas v dopoledním programu a to proti FK Šternberk, kdy jsme měli utkání pod kontrolou a zvítězili 4:1.

Po 30 minutové přestávce nás čekal zápas proti FC Trinity Zlín a šlo o hodně důležité utkání. Pokud jsme chtěli postoupit, tak jsme věděli, že nesmíme utkání prohrát. Hned od úvodu jsme se do soupeře pustili s velkou chutí bohužel se nám nedařilo proměňovat opět vyložené šance. V 9 minutě jsme se ujali zaslouženého vedení 1:0, toto vedení jsme nebyli schopni navýšit a bohužel jak to už bývá soupeř s minima vytěžil maximum a v 15 minutě vyrovnal na konečných 1:1 jelikož, jsme věděli, že Zlín porazil Slovácko a čekají je pouze slabší soupeři, tak nastal po zápase smutek, zklamání a i slzy v očích některých hráčů. I přesto jsme se pokusili si zbylé dvě utkání užít a doufat v nějaký zázrak. Domácí Kroměříž jsme s přehledem porazili 6:2 a v posledním utkání i Břeclav 5:0. Nakonec se překvapení nekonalo a z prvního místa bez ztráty bodu zaslouženě postoupila Sparta Brno. Z druhého FC Trinity Zlín a z třetího 1.FC Slovácko. Pouhých 5.minut v zápase proti Zlínu nás dělilo od postupu z třetího místa místo Slovácka.

Bohužel to nevyšlo, ale tímto jsme uzavřeli kapitolu malého ,, pětkového " fotbalu. Můžeme se již plně soustředit nyní na 7+1 a na jaře již i 8+1, která nás na podzim v soutěži SPSM čeká. Hráči i přesto zaslouží pochvalu a poděkování za skvělou reprezentaci SK Uničov.